OMORI Türkçe Çeviri Ekibi

Hakkında

OMORI Türkçe Çeviri Ekibi, OMOCAT'in 2020 yılının Aralık ayında çıkan OMORI oyununu Türkiye'de yaşayan ve yalnızca Türkçe konuşabilen oyuncularla tanıştırmak için 2021 yılının Şubat ayında kurulmuş bir ekiptir.

Çeviri faaliyetimiz oyundaki bütün mecraları kapsamaktadır. Oyuncuların kendini oyun dünyasına tamamen daldırabilmesi için metinden oluşmayan, yazı içeren görsel dosyalar da çevrilmektedir. Bununla oyunu Türkçeden başka bir dil konuşamayan oyuncuların da anlaması hedeflenmektedir.

Gerektiği yerlerde oyunun gelişmiş ve karmaşık sistemleri Türkçeye uygun hâle getirilecek şekilde düzenlenmiştir. Türkçe alfabedeki harf sayısının İngilizce alfabedeki harf sayısına eşit olmamasının sıkıntı doğuracağı durumlar ekibimizce giderilmiştir.

Yasal Uyarı

OMOCAT'in OMORI oyunu için yayımlanan veya yayımlanacak olan bu resmî olmayan çeviri yaması DOĞRULUĞU, TAMAMLANMIŞLIĞI VEYA HERHANGİ BİR AMAÇ İÇİN KULLANIMININ UYGUN OLMASI DÂHİL OLMAK ÜZERE UYGULAMADAKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE AÇIKÇA BELİRTİLMİŞ VEYA İMA EDİLMİŞ HERHANGİ BİR GARANTİ OLMADAN dağıtılmaktadır.